A program keretében elkészült, elsősorban középiskolásoknak szóló 27 perces film legfontosabb célja, hogy audiovizuális eszközökkel segítse az alternatív vitarendezés (AVR) szemlélete iránti érzékenyítést. Ezt elsősorban az AVR fontos alapelveinek iskolai szituációkhoz kötött bemutatásával teszi, és emellett bepillantást enged egy konkrét iskolai ügy erőszakmentes megoldásába is, rámutatva a folyamatban használt lépésekre, módszerbeli eszközökre. Elsősorban azt szeretnénk elérni a filmmel, hogy a nézők elgondolkozzanak, és reflektáljanak saját konfliktusmegoldási gyakorlatukra: kapjanak megerősítést az általuk alkalmazott pozitív gyakorlatok tekintetében, ugyanakkor szembesüljenek az általuk alkalmazott vagy elszenvedett “nem erőszakmentes” vitarendezési megoldási utakkal is.
A filmet képzett vetítőpárok mutatják be egy beszélgető-vetítő foglalkozás keretében, meghatározott tematika mentén.
Miért hatékony a filmes illusztráció?
A film szereplői a Tanext Akadémia diákjai, a velük foglalkozó iskolai segítő szakemberek és pedagógusok, valamint a KLÍMA+ projektben dolgozó szervezetek szakértői. A filmet Takács Mária rendezte.
Örülünk, ha a filmet sokan sokfelé használják, vetítik, így valósulhat meg a széleskörű tájékoztatás és szemléletformálás.
Ennek használata teljesen ingyenes, csupán annyit kérnénk, hogy a film bemutatásakor kerüljön megemlítésre, hogy a film a Foresee Kutatócsoport megbízásából készült.
Köszönjük!
A film megtekintéséhez kattintson ide.