A Klíma+ program kilenc szervezetet együttműködésével valósul meg:
Az alábbi bemutatások azt a célt szolgálják, hogy Ön megszerezhesse az alapvető információkat a programban résztvevő partnerekről.
A konzorciumi tagok projektben ellátott feladatait tartalmazó táblázat letölthető innen.
A szakmai team tagjai és a projektben ellátott feladataik:
dr. Győrfi Éva – szakmai vezető, projektfelelős
dr. Balogh Eszter- mediátor, facilitátor
Benedek Gabriella - képzési vezető
dr. Fellegi Borbála – konzulens, szakértő
Erdész Anita – kommunikáció, PR, disszemináció
Süki-Szíjjártó Szilvia - terepkoordinátor
dr. Krémer András – szakértő, mediátor
Takács Mária – filmrendező (filmkészítés, disszemináció)
Posch Eszter – pénzügyi adminisztráció, dokumentálás
Foresee Kutatócsoport Nonprofit Közhasznú Kft. - fiatal szakemberek interdiszciplináris munkacsoportja. Kutatásai és projektjei fókuszában az alternatív vitarendezési eljárások elveinek és gyakorlatának népszerűsítése és a marginalizálódott társadalmi csoportok integrációja áll.
A Foresee Kutatócsoport képzési, programfejlesztési, tanácsadói, kutatói és hálózatépítő tevékenységével célja a társadalmi egyenlőtlenségek csökkentése. Ezen felül a Foresee céljai között szerepel a konfliktuskezelés alternatív útjainak és nézeteinek széles körben ismertté tétele, a társadalmi kirekesztettség elleni harc, a társadalmi előítéletek csökkentése, valamint a marginalizált társadalmi rétegek számára egyenlő esélyeket biztosító folyamatok előmozdítása.
A KLÍMA+ projekt konzorciumvezetőjeként a Foresee Kutatócsoport felelős a projekt szakmai, technikai és adminisztratív irányításáért valamint a kommunikációs és disszeminációs feladatok ellátásáért.
A projekt során a Foresee célja egy sikeres mintaprogram kidolgozása, nemzetközileg is jól disszeminálható film és képzési anyag előállítása, és a szakmai hálózat fejlesztésének segítése.
AVITA Nonprofit Kft. —
INDIT Integrált Drogterápiás Intézet Közalapítvány - a legális- és illegális pszichoaktív-szerek okozta betegségekben és a viselkedéses függőségek betegségeiben szenvedők számára kínál komplex megoldási lehetőségeket a megelőzéstől a konkrét kezelésen és rehabilitáción keresztül a reszocializációig, érvényesítve az ártalomcsökkentés szempontjait és a józan kultúra filozófiáját.
TANEXT Akadémia —
KON-TIKI Kiemelkedően Közhasznú Nonprofit Zrt. —
Zöld Kakas Líceum Alapítványi Szakközépiskola — olyan diákok számára jött létre, akik más középiskolákban sikertelenek voltak, holott képességeiket nézve nem csupán az érettségi, hanem a továbbtanulás is ajánlott nekik. Egyéni tanulási utak, személyes támogatás, fakultációs lehetőségek, élményközpontú tanulási helyzetek, speciális tanulási/tanítási módszerek és tantárgyak segítik az ide járó diákokat.
Civil Művek Közművelődési Egyesület — a 2007-ben alapított egyesületet írók, filmesek, társadalomkutatók, színészek, tanárok hozták létre. A civil szervezet missziója: a civilszférát, a különbözõ alulról szervezõdõ társadalmi csoportokat erõsíteni, azokat a leírt szó, hang és kép segítségével, mûvészi igényességgel láthatóvá tenni.
Janikovszky Éva Általános Iskola - céljuk, hogy tanulóik a művészeti tevékenységen keresztül (dráma, képzőművészet, zene és tánc) jobban megismerjék önmagukat, kommunikációs készségük fejlődjön, megtanuljanak csapatban dolgozni, együttgondolkodni. 2008. szeptemberében indult el az első gimnáziumi osztály. A művészeti képzést sokan választják középiskolás éveikre is. Így lehetővé vált - az eredeti pedagógiai koncepciónak megfelelően - egy 12 éves, komprehenzív iskolamodell kialakítása.
MISZME (Magyarországi Iskolai Szociális Munkások Egyesülete) - célja, hogy az iskolai szociális munka elterjedése által javítsa az országban élő gyerekek, fiatalok helyzetét; tudományos, szakmai és érdekképviseleti bázist biztosítson a közoktatási intézményekben tevékenykedő iskolai szociális munkások számára; valamint, hogy jogszabályi hátteret teremtsen az iskolai szociális munkának.